Türkü Şiir Türkiye Kültür Sanat Topluluğu büyüledi
Tarih : 2012-07-08
Türkü Şiir Türkiye Kültür Sanat Topluluğu büyüledi

Türkiye’nin değişik bölgelerinden halk müzikleri, halk oyunları ve şiirlerin değişik motiflerde işlenerek seslendirildiği konserde, Çorumlu sanatseverlerle buluşan ‘’Türkü Şiir Türkiye Kültür Sanat Topluluğu" izleyenleri adeta büyüledi.

Ahmet Coşkun'un Sanat Yönetmenliğini yaptığı ve Anadolu kültürünün özetinin sunulduğu “Türkü Şiir Türkiye” konserlerinde tarihin dansı, Biz Türkiye’yiz, Anadolu Türkleri, modern koreografiler, sema ve semah gösterileri, Türkiye’nin yedi farklı bölgesinden halk oyunları, tarihi şahsiyetlerin tiyatral anlatımları, şiirler ve destanlar yer aldığı gösteri izleyenler tarfından büyük beğeni topladı.

32. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali etkinlikleri kapsamında fuar alanında sahne alan Türkü Şiir Türkiye Kültür Sanat Topluluğu'nun gösterisini Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Turhan Candan, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Festivalin son gününde muhteşem sahne performansı ile Çorumlulardan tam not alan Türkü Şiir Türkiye Kültür Sanat Topluluğu'na Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.

ÇORUM BELEDİYESİ 2015