Ressamlar Osmancık ve İskilip'i gezdi
Tarih : 2011-07-04
Ressamlar Osmancık ve İskilip'i gezdi

Belediyemiz tarafından bu yıl  üçüncüsü  düzenlenen “Ressamlar Buluşması” etkinliğine katılan ünlü ressamlar Çorum’un tarihi ve turistlik bölgelerini gezmeye devam ediyor. 

Geçtiğimiz hafta sonu Alacahöyük, Boğazkale, Ortaköy Şapinuva ve İncesu Kanyonu’na giden 18 akademisyen ressam pazartesi günü de Osmancık ve İskilip’e giderek bu ilçelerin güzelliklerini gezme imkânı buldular.

Ressamları Osmancık’ta Belediye Başkanı  Bekir Yazıcı tarafından karşılandı. Burada Başkan Bekir Yazıcı tarafından onurlarına öğle yemeği verilen ressamlar Osmancık’ın tarihi ve turistik yerlerini gezme fırsatı buldular.

Osmancık gezisinden sonra İskilip’e geçen kafile burada da İskilip Belediyesi tarafından karşılandı. İskilip’i gezen kafileye İskilip Belediyesi tarafından İskilip dolması ikram edildi.

Ünlü ressamlar Osmancık ve İskilip’te kendilerine gösterilen yakın ilgiden ve misafirperverlikten dolayı yine kendilerine bu imkânı sunan, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ettiler. Çorum’un ilçeleriyle birlikte görülmesi gereken bir şehir olduğunu belirten ressamlar, ilerleyen zamanlarda Çorum’a tekrar gelmek tekrar resim yapmak istediklerini vurguladılar.

ÇORUM BELEDİYESİ 2015