Ressamlar Çorum’u tanıdı
Tarih : 2010-07-01
Ressamlar Çorum’u tanıdı

Belediyemiz, tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Ressamlar Buluşması’ etkinliğine katılan ünlü ressamlar geçtiğimiz hafta sonu ören yerlerini gezdi.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden 17 akademisyen ressam ilk olarak Cumartesi günü Alacahöyük ve  Boğazkale’deki ören yerlerine Pazar günü de  Ortaköy Şapinuva ve yine İncesu Kanyonuna giderek buralar hakkında bilgiler edindiler. Ressamların Ortaköy gezisine Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan’da eşlik etti. Boğazkale ve Ortaköy’e yapılan gezide her iki ilçenin  Belediye Başkanlarınca kafileye yemek verildi.

 

2-8 Temmuz tarihleri arasında ilimizde kalıp organizasyon süresince Çorum’un tarihi ve kültürünü yansıtan yağlı boya tablolar yapacak olan konuk ressamlar programın son günü olan 8 Temmuz 2010 Perşembe günü saat 13:00’da Turgut Özal Konferans salonunda sanat sohbetleri adı altında bir konferans düzenleyecek.

Yine aynı gün 17 Akademisyen ressamın yaptığı yağlı boya tablolar Belediyenin yanında bulunan parkta sergilenerek sanat severlerin ilgisine sunulacak. Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Belediye tarafından yapılacak bu etkinlikle Çorum’da kurmayı düşündükleri Güzel Sanatlar Müzesinin alt yapısının oluşturulacağını söyledi.

Zeki Gül, Güzel Sanatlar Müzesinin oluşturulmasına Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün çok önem verdiğine dikkat çekerek bu çalışma sonunda Çorumdaki büyük bir eksikliğin giderileceğini ifade etti.

ÇORUM BELEDİYESİ 2015