Ressamlar Çorum’a veda etti
Tarih : 2011-07-07
Ressamlar Çorum’a veda etti

Bir hafta süreyle Çorum tarihi ve turistik mekanlarını gezerek resmeden Ressamlar, Velipaşa Konağı Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde açtıkları resim sergisinin ardından Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü makamında ziyaret ederek Çorum’a veda ettiler.

 Çorum’da oldukça güzel günler geçirdiklerini ifade eden Ressamlar, “Çorum’dan buruk ve mutlu ayrılıyoruz. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür ediyoruz. Çorum’a kazandırılan bu resimler ile Çorum Çağdaş Müzesini dolduracak resimlere kavuştu. İnşallah Bir dahaki sergi yeni Çağdaş Müze’de açılır. Yapılan çalışmalar Türkiye’ye örnek olacak”  şeklinde konuştu.

 Çorum’a ayrı bil ilgi duyduklarını dile getiren ressamlar, 1-2 tuvalle resmedilemeyeceğini, kaldırılan her taşın altından medeniyet fışkıran Çorum’dan çok etkilendiklerini ifade eden ünlü ressamlar, “Çorum ressamlar için ilham kaynağı” dediler.

 Belediye Başkan Muzaffer Külcü, üç yıldır yapılan Çorum resimleri ile Çağdaş Sanatlar Müzesi veya Kent Müzesi açılabilecek noktaya gelindiğini kaydetti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, başkan yardımcısı Zeki Gül ile Belediye Sosyal ve Kültür İşler Müdürü Mustafa Ercan, Ressamları memleketlerine uğurladılar.

ÇORUM BELEDİYESİ 2015