KKTC Tatlısu Belediye Başkanı Ahmet Hayri Orçan'dan Kıbrıs Gazilerine Teşekkür
Tarih : 2012-07-03
KKTC Tatlısu Belediye Başkanı Ahmet Hayri Orçan'dan Kıbrıs Gazilerine Teşekkür

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Gazimağusa kenti Tatlısı Belediye Başkanı Ahmet Hayri Orçan, Çorum'da Muharip Gaziler ve Kıbrıs Gazileri Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Çorum 32. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali kapsamında düzenlenen etkinlikler için KKTC Halk Oyunları topluluğu ile Çorum'a gelen KKTC Gazi Magosa Tatlısu Belediye Başkanı Ahmet Hayri Orçan, Çorumlu Kıbrıs Gazilerini ziyaret etti.

KKTC'de mutlu ve huzurlu yaşamayı Türk halkına borçlu olduklarının altını çizen Belediye Başkanı Başkanı Ahmet Hayri Orçan, "Bugün biz Türk Halkının cesareti, merhameti ve kahramanlığı sayesinde huzur içinde yaşıyoruz. Kıbrıs üzerinde hain emelleri olanlara fırsat vermeyen Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Devlerine v e bizm özgürce yaşamamız için canını veren fedakar ve kahraman şehit ve gazilerimize minnet ve şükran duyuyoruz. Allah her iki toplumu daim etsin. Birliğimizi bütünlüğümüz kimse bozmasın" diye konuştu.

Başkanı Ahmet Hayri Orçan, Kıbrıslı Gazileri KKTC'ye davet ederek, "Kahraman Gazilerimizi KKTC'de görmek ve ağırlmak bize şeref verir. Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile yaptığımız görüşmelerde Kıbrıslı gazilerimizi götürmek için işbirliği yaptık. İnşallah en kısa sürede Gazilerimizi KKTC'de ağırlamanın mutluluğunu yaşayacağız" diye konuştu.

Dernek Başkanı Muharrem Gül ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Kıbrıslı gaziler olarak Kıbrıs'ı görmeyi çok arzu ettiklerini kaydetti.

Kenilerini ziyaret eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Gazimağusa kenti Tatlısı Belediye Başkanı Ahmet Hayri Orçan'ın ziyeretinden oldukça mutlu olduklarını ifade eden Dernek Başkanı Muharrem Gül, KKTC Tatlısu Belediye Başkanı Ahmet Hayri Orçan'a teşekkür plaketi veriler.

Ziyarette KKTC'den gelen Tatlısu Belediye Meclis Üyeleri Hacı Çelik ile Mahmut Çelik hazır bulundu.

ÇORUM BELEDİYESİ 2015