Hitit Festivali Kap Yol Bisiklet Yarışları Sona Erdi
Tarih : 2012-07-06
Hitit Festivali Kap Yol Bisiklet Yarışları Sona Erdi

Çorum Belediyesi tarafından bu yıl 32. düzenlenen Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali kapsamında Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Hitit Festivali Kap Yol Bisiklet Yarışları kriteryum yarışları ile sona erdi.

Saat kulesi önünde başlayan yarışlarda sporcular 11 turda Yıldız Erkek (A) ve Yıldız Erkek (B) olmak üzere iki klasman da mücadele etti. Yıldız Erkekler A klasmanında sporcular, 30 kilometre pedal çevirdi. Bu kategori de Kocaeli Brisaspor'dan Onur Balkan 45.39 puanla birinci, Konya İl Özel İdaresi'nden Mücahit Okka ise 45.40 ikinci olurken Çorum Belediyesi'nden Mehmet Doğrusöz de 45.41 puanla üçüncü oldu.

Yıldız Erkekler B klasmanında da 22 kilometre de Konya Selçuklu Belediyesi'nde yarışmaya katılan Hikmet Erdoğan 34.09 birinci olurken Ürgüp Spor Kulübü'nden Tayyip Uz 34.09 puanla ikinci bu klasman da 3'ncülüğü ise Konya İl Özel İdaresi spor klübünden Halil İbrahim Dilek 34.09 puanla üçüncü oldu.

Yarışlarda dereceye giren sporcular için saat kulesi önünde ödül töreni düzenlendi, sporculara ödülleri Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü tarafından verildi.

ÇORUM BELEDİYESİ 2015