Festival programı belli oldu
Tarih : 2011-06-03
Festival programı belli oldu

Bu yıl 31’incisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali’nin programı netleşti.

5-11 Temmuz 2011 tarihleri arasındaki festivale ünlü sanatçılar, Mustafa Ceceli, Orhan Hakalmaz, Davut Güloğlu, Aşık Gülabi ve Gülay katılacak. Festivale yurtdışından Ural-Altay, Kuzey Osetya, Romanya, Polonya, Karadağ ve İspanya, yurtiçinden Bursa, Gazi Üniversitesi, Mardin ve Kütahya, Çorum’dan ise Çorum Kafkas, Hitit Kültür Derneği ve Hattusas Halk Oyunları ekipleri katılacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, festival programı hakkında dün bir basın toplantısı düzenledi. 6 Temmuz Çarşamba günü saat 14.20’de Atatürk Anıtı’ndaki törenin ardından fuar açılışı yapılacağını ve devamında da leblebi yarışması düzenleneceğini söyleyen Gül, festival boyunca Ural-Altay Halk Dansları Ekibi, Kuzey Osetya Halk Dansları Grubu ve Romanya, Polonya, Karadağ ve İspanya’dan halk oyunları ekiplerinin Çorum’da gösteri yapacağını, yine yurtiçinden ise Mardin, Kütahya ve Gazi Üniversitesi’nden ekiplerin Çorum’a geleceğini söyledi. 

Gül, Çorum’dan ise Hattuşa Halk Oyunları Ekibi, Hitit Kültür Merkezi Semah Ekibi ve Çorum Kafkas Ekibi’nin festival kapsamında gösteri yapacaklarını bildirdi. 

Konserlerin artık fuar alanında yapılacağını kaydeden Zeki Gül, yine fuar alanındaki anfi tiyatroda her akşam bir film gösterimi gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Festivalde Bisiklet yarışlarınında yapılacağını ifade eden Başkan yardımcısı Gül, “Çorum'un tanıtımına büyük katkı sağlaması hedeflenen Hitit Fuar ve Festivali’nde ünlü sanatçılar Mustafa Ceceli, Orhan Hakalmaz, Davut Güloğlu ve Gülay sahne alacak” dedi.

ÇORUM BELEDİYESİ 2015