Aşıklar şöleni gerçekleşti
Tarih : 2010-07-05
Aşıklar şöleni gerçekleşti

30. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen Geleneksel Aşıklar Şöleni Aşık Mahsuni Şerif Parkı’nda çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi.

Şölene Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Turan Candan, DSP Merkez İlçe Başkanı Hacı Odabaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Meltem ve Uğur Çınar çiftinin sunduğu program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programın açış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, önceki gece Semah ve Devran’ın aynı sahneyi paylaştığını belirterek, Çorum’un adının bundan sonra Çorum olayları ile değil, birlik ve beraberlikle anılacağını ifade etti. Gül, “insanları bölmek ve parçalamak isteyenlerin bulunmasına rağmen Çorum kardeşlik ve muhabbetle anılacak” dedi.Yapılan konuşmanın ardından aşıklar sahneye çıkarak atıştı.Şölende daha sonra sahne alan ünlü sanatçı Aşık Gülabi sevilen şarkılarını seslendirdi.Bu toprağın parçası olmaktan gurur duyduğunu anlatan Aşık Gülabi, insanların oluşturduğu birlik ve beraberliğin bozulmaması gerektiğini ifade etti. Alevisi-Sünnisi değil, insanın sevilmesi gerektiğini kaydeden Aşık Gülabi, “ikilikler bitmeli. Birlik beraberliği sona eren ülkeler yok olup gidiyor, bölünüyor. Büyük balık küçük balığı yutar ve biz yutulmamak için birliğimizi bozmamalıyız. Hacı Bektaş Veli’nin dediği gibi 72 millete bir gözle bakmalıyız” dedi.

 GÜLABİ

Aşık Gülabi vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı.

Aşık Gülabi seslendirdiği parçalar ile mest etti.

Çok sayıda vatandaşlar Aşık Gülabi’yi izlebilmek için Aşık Mahsuni Şerif Parkı’na geldi.

ÇORUM BELEDİYESİ 2015