Anavatan Türkiye'nin güzel kenti Çorum'dan KKTC'ye Ana Şefkati
Tarih : 2012-07-05
Anavatan Türkiye'nin güzel kenti Çorum'dan KKTC'ye Ana Şefkati

Çorum 32. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali kapsamında düzenlenen etkinlikler için KKTC Halk Oyunları topluluğu ile Çorum'a gelen KKTC Gazi Magosa Tatlısu Belediye Başkanı Ahmet Hayri Orçan, Çorum'dan mutlu ayrıldığını söyledi.

Geldiği günden itibaren başta Belediye Başkanı Muzaffer Külcü olmak üzer, beleiye çalışanları ve Çorum halkından yakın ilgi görmelerinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Başkan Ahmet Hayri Orçan, "Çorum'da hiç yabancılık çekmedik. Çorum'u kendi evimiz gibi gördük, Anavatan Türkiye'nin güzel kenti Çorum'dan KKTC'ye Ana Şefkati ile yaklaştılar. Kıbrıs Gazilerimizi ziyaret ettik, onlarla sohbet ettik. Kendilerine minnettarlığımızı söyledik. Çorum adeta bizim kardş şehrimiz oldu. ve Başta Kıbrıs Gazileri olmak üzere tüm Çorum halkını KKTC'ye bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Çorum'un modern bir şehir olduğunun altını çizen KKTC Gazi Magosa Tatlısu Belediye Başkanı Ahmet Hayri Orçan, "Çorum şehir anlamında çok gelişmiş güzel bir kent, Modern şehir anlayışı hakim. Çorum çok daha güzel hizmetlere layık bir kent, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'yü kutluyorum, güzel hizmetler etmiş" şeklinde konuştu.

Tarihi Hitit Uygarlığının başkenti Boğazkale Hattuşa ile Alacahöyük, Boğazkale Müzesi ve Çorum Müzesini gezen Başkan Orçan, "Tarihi medeniyetleri bünyesinde barındıran Çorum, dünyanın görülmesi gereken illeri arasındadır" diye konuştu.

ÇORUM BELEDİYESİ 2015