Çorum'a yakışır bir festival gerçekleştireceğiz
Tarih : 2019-07-10
Çorum'a yakışır bir festival gerçekleştireceğiz

8 Temmuz 2019 tarihinde “yeniakit.com.tr” adlı internet sitesinde ve bazı yerel internet sitelerinde yayımlanan “Kültür Bakanlığı vazgeçti, Çorum Belediyesi başladı! Gezici isimlere konser daveti” başlıklı yazıda Çorum Belediyesi  ve Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali ile ilgili  haksız değerlendirmelere yer verilmiştir.

Belediyemiz tarafından  geleneksel düzenlenen ve dört yıldır ara verilen Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali’nin 36.sı,  12 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak ve üç gün sürecek bir organizasyondur. Programlar arasında sanatsal, kültürel ve sportif aktiviteler  yer almaktadır. Festival etkinliklerinin temel amacı Çorum’un birlik ve beraberliğine katkı verecek ve tüm kesimleri bir araya getirerek toplumsal barışı pekiştirecek bir sosyal zemin oluşturmaktır.

Konserler festival programımızın en fazla ilgi gören programları olduğundan hemşehrilerimizin beklentilerini azami ölçüde sağlayacak sanatçıları davet ediyoruz. Sanatçıların halk nezdindeki itibarı yanında hangi kurum ve kuruluşlar tarafından konser vermek üzere davet edildiği de bizim için referans oluşturmaktadır.

13 Temmuz Cumartesi akşamı Festivalimizde sahne alacak olan  Erkan OĞUR, Cumhurbaşkanlığımız himayesinde 1-5 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul’da  gerçekleştirilen ULUSLAR ARASI HALK MÜZİKLERİ FESTİVALİ’nde sahne almış usta bir sanatçıdır. Başta İstanbul Büyükşehir  Belediyesi olmak üzere aynı hassasiyetlere sahip olduğumuz  birçok belediye (Eyüpsultan, Beykoz, Tuzla, Küçükçekmece, Yıldırım…)Sayın Erkan OĞUR’u müzikseverlerle buluşturmuştur.

Yeniakit internet sitesinde Kültür Bakanlığı tarafından konser listesinden çıkarılan başka bir sanatçı emsal gösterilerek yapılan değerlendirmeler hakkaniyetli değildir. Çorum halkımızın bütün renklerini kucaklayacak 36. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali’ne yönelik haksız yorum ve değerlendirmeleri kabul etmemiz mümkün değildir. Hemşehrilerimizin heyecanla beklediği etkinliklerimizin coşku ve huzur içinde geçmesi için her türlü tedbiri almış bulunuyoruz. Belediyemize ve Çorum’a yakışır bir festival gerçekleştireceğimize inanıyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

                                                

  1. Hitit Fuar ve Festivali Organizasyon Komitesi Adına

                                                                                                              Turhan CANDAN

                                                                                           Çorum Belediyesi Başkan Yardımcısı

ÇORUM BELEDİYESİ 2015